دوشنبه 5 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان همدان: توسعه کیفی استاندارد محصولات، نیازمند مشارکت نخبگان

تأکید بنیاد نخبگان استان همدان و اداره کل استاندارد استان همدان در خصوص آموزش استاندارد سازی محصولات دانش بنیان و کمک به ارتقای پیشرفت آنها

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان آقای دکتر حمید بلالی رئیس بنیاد نخبگان استان همدان در مورخ 99/6/16 با مدیر کل استاندارد استان همدان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر بلالی ضمن تشریح فعالیت های بنیاد ملی نخبگان در سه سطح دانش آموزی، دانشگاهی و اساتید به اجرای طرح هسته های مسئله محور در استان موسوم به طرح شهید احمدی روشن پرداختند و بیان داشتند که در خصوص استانداردسازی محصولات تولید شده در این طرح می توان از ظرفیت های اساتید و دانشجویان این طرح استفاده کرد و از اساتید خواست تا در نگارش استاندارد های طرح های خود اقدام کنند.

ایشان همچنین به نقش استاندارد در حوزه مخترعان و مکتشفان اشاره کردند و بیان داشتند که اکثر محصولات و ایده های تولید شده در این حوزه فاقد استاندارد های لازم می باشد که می توان با دوره های آموزشی این مشکل را برطرف نمود.

رئیس بنیاد نخبگان استان همدان در ادامه سخنان خود به نقش سازمان استاندارد در حوزه شرکت های دانش بنیان اشاره کردند و بیان داشتند که با آموزش هی استانداردسازی محصولات دانش بنیان می توان به ارتقای پیشرفت آنها کمک نمود و خواستار برگزاری دوره های آموزشی در این رابطه شدند.

در ادامه مهندس مددی مدیر کل استاندارد استان همدان ضمن استقبال از مشارکت  و استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان در استقرار فرهنگ استاندارد و تدوین استاندارد سازی به تشریح وظایف سازمان استاندارد در حوزه اجرایی و حاکمیتی پرداختند و بیان داشتند که علاوه بر حوزه های ذکر شده، یکی دیگر از وظایف سازمان حوزه تخصصی تدوین نقشه راه برای استاندارد سازی می باشد و این سازمان این آمادگی را دارد که از ظرفیت نخبگان و اساتید دانشگاه جهت اثر گذاری آنان استفاده کند.   

در ادامه طرفین به منظور آشنایی با فرهنگ استاندارد سازی و آموزش استاندارد سازی محصولات با تأکید بر برگزاری دوره های آموزشی و همچنین انعقاد تفاهم نامه همکاری جهت همکاری های بیشتر و استفاده از ظرفیت های موجود طرفین تأکید داشتند.

*(گزارش تصویری)*

تاریخ انتشار : 1399/06/17
کد : 10150
تعداد بازدید: 127