یکشنبه 4 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم تکریم و الگو سازی از مستعدین برتر 96-97

مراسم تکریم و الگو سازی از مستعدین برتر به منظور ترغیب و تشویق استعدادهای‌برتر در جهت  استمرار فعالیت‌های علمی  و همچنین الگوسازی از فعالیت‌های آنان در روز یکشنبه مورخ 11/6/1397 با همکاری ادارۀ کل آموزش و پرورش استان همدان در سالن جلسات بانک ملی برگزار گردید.

بسمه تعالی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان مراسم تکریم و الگو سازی از مستعدین برتر به منظور ترغیب و تشویق استعدادهای‌برتر در جهت  استمرار فعالیت‌های علمی  و همچنین الگوسازی از فعالیت‌های آنان در روز یکشنبه مورخ 11/6/1397 با همکاری ادارۀ کل آموزش و پرورش استان همدان در سالن جلسات بانک ملی برگزار گردید.

در این مراسم رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با اشاره با اهداف و چشم اندازهای  سند راهبردی کشور در امور نخبگان، در این راستا یکی از مهمترین رسالت های بنیاد های نخبگانی استانی را تکریم و الگو سازی از نخبگان و صاحبان استعدادهای برتر از طریق ترویج رموز موفقیت و زمینه سازی برای هدایت گروه ها و فعالیت های نخبگانی دانستند. دکتر ختن لوجذب نخبگان  و استعدادهای برتر در دانشگاه های استان را بسیار مهم و اساسی ارزیابی نموده و اذعان نمود در حال حاضر دانشگاه های استان  شرایط و ظرفیت جذب نخبگان را ندارند. ایشان ابراز امیدواری نمودند مسئولین و مدیران ذی ربط بتوانند با مدیریت صحیح و فراهم کردن فرصت های تحقیقاتی و پژوهشی و ایجاد ظرفیت مناسب گامی موثر در جهت  پیشرفت علمی استان  برداشته و دانشگاه های استان سهم عمده ای از جذب نخبگان به صورت دانشجو داشته باشند. ایشان اظهار داشت مهمترین سرمایۀ هرکشور نیروی انسانی آن کشور و به تیع آن نخبگان با ارزش ترین و مهمترین سرمایه های انسانی هرکشور محسوب می شوند، زیرا با حضور این افراد توسعه در کشور با کمترین زمان ممکن شتاب می گیرد. دکتر ختن لو در پایان صحبتهای خود با اشاره به نسل دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین خاطر نشان کرد: این دانشگاه ها بهترین گزینه برای نخبگان به ویژه نخبگان کارآفرین می باشد فارغ‌التحصیلانی را به جامعه ارائه می‌دهد که دانش را در کنار پژوهش‌های کاربردی به خدمت گرفته و با نوآوری کار می‌آفرینند وعلاوه بر اینکه برای خود ایجاد اشتغال می کنند می توانند برای سایرین نیز اشتغالزایی نمایند و محور فعالیت‌های دانشگاه نسل سوم بر کارآفرینی است، در همین رابطه بهره مندی و استفاده از توانمندی های  فرهیختگان  و نخبگان در عرصه های مختلف کشور می تواند نقش مؤثری در برطرف کردن مشکلات جامعه و گسترش دایره اثر گذاری این قشر در جامعه داشته باشد. 

در ادامه رئیس ادارۀ استعدادهای درخشان استان همدان با اشاره به تجربه کشورهای توسعه یافته درجهت سرمایه گذاری در زمینه نیروی انسانی و افزایش سطح زندگی  و شتاب گرفتن رشد اقتصادی آنان وجود منابع و امکانات مادی را برای رشد یک کشور در عرصه های مختلف لازم، اما کافی ندانستند، رضا هاشمی توجه بیشتر و سرمایه گذاری به منابع و نیروی انسانی یک کشور در کنار فراهم بودن امکانات مادی را یکی از راه های اصلی در جهت رسیدن به توسعۀ پایدار و همه جانبه عنوان کردند. وی افزود زمانی ما می توانیم از نخبگان و فرهیختگان خود به عنوان سرمایه انسانی و ملّی کشور نام ببریم که به   آنان به لحاظ هویت ملی و دینی برجسته و مقید باشند، در این مسیر جامعه و خانواده ها باید بستر مناسب  جهت رشد همه جانبۀ نخبگان در عرصه های مختلف  را فراهم آورند تا این قشر مهم و تاثیر گذار بتواند با تکیه بر این ویژگی ها و توانمندی های خود گره گشای مشکلات جامعه در عرصه های مهم اقتصادی و اجتماعی باشند.

در پایان مراسم نیز از کلیۀ برگزیدگان آزمون سراسری ، المپیادهای علمی  سال های 96 و 97و برگزیدگان جشنوارۀ جوان خوارزمی با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه  تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1397/06/18
کد : 56
تعداد بازدید: 128

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601