یکشنبه 4 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم نکوداشت استاد دکتر یحیی دولتی برگزار شد

مراسم تکریم از استاد دکتر یحیی دولتی در تاریخ 14 اسفند 96 برگزار گردید

بسمه تعالی 

مراسم نکوداشت از آقای دکتر یحیی دولتی روز دوشنبه 14 اسفند 96 در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار گردید. در این مراسم که به همت بنیاد نخبگان استان همدان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی همدان تدارک داده شده بود رئیس وقت بنیاد نخبگان استان سخنرانی فرمودند:

دکتر مجذوبی – رئیس وقت بنیاد نخبگان استان همدان:
ما امروز برای بزرگداشت و تکریم یکی از بزرگان استان دور هم جمع شده ایم. نکوداشت کریمان گامی است برای نشان دادن راه و مسیر حقیقی زندگی. به قول حافظ "براین رواق زبرجد نوشته اند به زر -- که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند"
ما امروز برای دو منظور جمع شده ایم اول برای تقدیر و تشکر بیش از نیم قرن تلاش و مجاهدت های علمی و خدمات بشردوستانه جناب آقای دکتر دولتی. که امام رضا (ع) فرمود "من لم یشکر المؤمن من المخلوقین لم یشکر الله عزوجل". کسی که نعمت دهنده از مخلوقات را شکرگزار نباشد شکرگزار خداوند نیز نخواهد بود. دوم معرفی زندگی ایشان به نسل جوان و نخبه به عنوان یک الگوی موفق زندگی. تکریم نخبگان و بزرگان کشور گامی بلند در راستای الگوسازی برای نسل جوان است. طبق سند راهبردی کشور در امور نخبگان تکریم نخبگان و الگوسازی از آنان برای صاحبان استعدادهای برتر از طریق ترویج رموز موفقیت آنها و زمینه سازی برای هدایت آنها و فعالیت گروه های نخبگانی از سوی آنان امری ضروری و لازمه حمایت و هدایت از اجتماعات نخبگانی بخصوص مستعدان برتر است. معرفی بزرگان و مفاخر کشور به نسل جوان ضرورتی انکار ناپذیر برای هدایت نخبگان به مسیر صحیح نخبگی است جناب آقای دکتر دولتی استعداد ذاتی و خدادادی خود را هرگز به عنوان یک مزیت توقع آور تلقی نکرده بلکه همواره آن را نعمتی تعهد آور تلقی نموده است. این شعار باید سرلوحه رفتار نخبگان امروز جامعه باشد. اگر امروز الگوی مناسب به جوان ایرانی معرفی نشود او الگوی خود را در فرهنگ بیگانه جستجو خواهد کرد. دکتر دولتی یک شخصیت تک بعدی نیست او تخصص و علم، اخلاق و سخاوت، دلسوزی و شخصیت، ادب و ایمان را باهم دارد به قول شهریار آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری و چنین شخصیتی شایسته تکریم و بزرگداشت است.

دکتر شاهرضایی – مدیرکل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان:
جناب آقای دکتر دولتی برگزیده جایزه علامه طباطبایی (ره) بنیاد ملی نخبگان هستند بالاترین سطح علمی جایزه ای که به دانشمندان ایرانی اهداء می شود. ایشان برگزیده این جایزه و از خانواده بنیاد نخبگان هستند و ارج نامه ای از طرف ریاست بنیاد ملی نخبگان تقدیم سرآمدان و دانشمندان ایرانی می شود از جمله به آقای دکتر دولتی. هدف اصلی از این جمع و از این گونه مراسم علاوه بر قدرشناسی که وظیفه انسانی ماست، الگوسازی است که مهمتر از قدرشناسی است. ما میخواهیم به جوانانمان الگو معرفی کنیم و حضور جوانان در اینگونه مراسم اصل است. از شاخصه های اصلی نخبگان کشور ما داشتن مادرانی بزرگ، پشتکار و اراده بسیار، وطن دوستی و محب وطن بودن، و چهارمین شاخصه بارز آنها خدمت رسان مردم بودن خصوصاً محرومین می باشند خصلت هایی که در آقای دکتر دولتی به وضوح دیده ایم.

آیت الله محمدی – امام جمعه همدان
امروز تجلیل از یک پزشک حاذق متخصص دلسوز متدین خدمتگزار برای این است که یاد بگیریم. "تلک آثارنا تدل علینا" بعد از ما بالاخره یادگاری ها می ماند چه یادگاری های زشت و چه یادگاری های زیبا. آقای دکتر دولتی جایزه جهانی در ارتباط با بیماری سالک کسب کرده اند این دست آورد قابل قیمت گذاری نیست. یکی از محاسن آقای دکتر دولتی این است که به وطن خود و زادگاه خود عرق بالایی دارند و تا توان دارند به آنجا خدمت می کنند.

مهندس قیاسی – معاون استاندار همدان:
سالها باید که یک سنگ خارا زآفتاب در بدخشان لعل گردد یا عقیق در یمن. هر از گاهی از ده ها هزار صدها هزار نفر یک نفر انسان نخبه انسان اندیشمند و آنهم خیرخواه و انسان دوست مثل آقای دکتر دولتی جامعه پرورش می دهد. استان همدان در این خصوص در کشور بی نظیر است، عرفا، علما و دانشمندان بزرگ، ادیبان بزرگ برخواسته از همدان هستند. و چقدر پسندیده است که در زمان حیات این بزرگان از این عزیزان تقدیر کنیم و معرفی کنیم. لحظه لحظه عمر ایشان تربیت نسلی است که ما برای آینده نیاز داریم. اگر امروز ما یاد میکنیم از زحمات گمنامانه یک مرد سترگ به خاطر این است که یک انسان اخلاق مداری است و این دانش را در خدمت بشریت به کار گرفته است. چهره ایشان نمود معصومیت، نورانیت و خدمت کاملاً هویداست.

دکتر صبا – نماینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:
نمی دانم استاد را با چه نامی بنامم اما آنچه که قلبم می گوید می نامم، دانشمند فرهیخته مردم مدار. البته این لغت ها کفاف شخصیت ایشان را نمی کند. من پرچم ایران را بوسیدم برای اینکه خدا را شاکر باشم که در سرزمینی زندگی می کنم که حاج حسین همدانی که برای استقلال نظامی و سیاسی کشور شهید می شود را داریم، خداروشکر می کنم که در این واپسین روزهای اجتماعی ام آقای دکتر یحیی دولتی رو داریم و چه سعادتی است که من در خدمت شما باشم. آقای دکتر عمر عزیز و زیبای خود را برای سرمایه های اجتماعی این کشور هزینه کرده و می کنند. حداقل کار ایشان پرورش مهارتهای علمی در جوانان این مملکت بوده. پشت این چهره (آقای دکتر دولتی) خانواده محترم ایشان بودند که من سعی می کنم درک کنم که شما چقدر زحمت کشیدید.

تاریخ انتشار : 1397/01/29
کد : 35
تعداد بازدید: 506

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601