شنبه 9 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رویداد رقابتی «فرصت» در قالب طرح شهید بابایی برگزار می‌شود

رویداد «فرصت» در قالب طرح شهید بابایی با هدف تقویت همکاری‌های علمی و فناورانه حول نیاز‌های جامعه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کشور پهناور ایران دارای ظرفیت‌های بالقوه زیادی در زمینه منابع انسانی و طبیعی است که متأسفانه تاکنون برای استفاده از این ظرفیت جهت ایجاد واحد‌های کوچک اقتصادی و کسب‌وکار و افزایش تولیدات دانش‌بنیان به صورت مدیریت شده و هدفمند اقدام اساسی شکل نگرفته است.
 
بسیاری از صنایع به دلیل نداشتن و یا ضعف ساختارهای پویای تحقیقاتی و با ظهور فناوری‌های جدید و پیشرفت صنعتی دنیا، در حال از بین رفتن در جریان رقابت‌اند و یا مجبور به وابستگی‌های شدید خارجی هستند که یکی از عوامل اصلی آسیب‌پذیری کشور در شرایط بحران و تحریم‌های خارجی است.
 
در همین راستا، شرکت کاشف طوبی با همکاری بنیاد ملی نخبگان و با هدف کمک به شبکه‌سازی و اجتماع نخبگان و استعدادهای درخشان، تقویت همکاری‌های علمی و فناورانه حول نیاز‌های جامعه، آشنا کردن تیم‌های مستعد با نیازهای بازار و صنعت و توانمندسازی آنان برای ایجاد کسب‌وکار حول فرصت‌های نوآورانه جامعه، به برنامه‌ریزی و اجرای رویداد ملی فرصت اقدام کرده است.
 
حل مسائل کشور و تشویق نهادهای دولتی و غیردولتی به حمایت از مستعدان‌برتر دانشگاهی در راستای تحقق اهداف مذکور از مهمترین اهداف این رویداد است. 
 
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام به آدرس این رویداد به نشانی https://oppevent.ir/ مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1399/10/27
کد : 20179
تعداد بازدید: 89