سه شنبه 11 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

امضای تفاهم نامه جایزه پروفسور یحیی دولتی در حوزه پزشکی در استان همدان

با امضای تفاهم نامه  جایزه پروفسور یحیی دولتی در حوزه پزشکی در استان همدان بین بنیاد نخبگان استان همدان و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان و پروفسور یحیی دولتی این جایزه هر ساله به اساتید و دانشجویان حوزه پزشکی اعطا می گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان با هدف تکریم  و  الگوسازی مفاخر علمی و هدایت مستعدان ‌برتر به مسیر نخبگانی، ایجاد انگیزه و روحیه خود باوری در بین دانشجویان و اساتید جوان درحوزه پزشکی  در  مورخ 99/8/20 تفاهم نامه جایزه پروفسور یحیی دولتی در حوزه پزشکی در استان همدان بین بنیاد نخبگان استان همدان و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان پروفسور یحیی دولتی به امضاء طرفین رسید.

دکتر بلالی در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت و اهمیت اعطای جوایز تحصیلی در حوزه های مختلف علمی یکی از اهداف آن را فرهنگ سازی در این حوزه برای قشر دانشگاهی دانستند. ایشان همچنین ضمن اشاره به اعطای اینگونه جوایز در سایر استان ها، حمایت دانشگاه را در این حوزه لازم دانستند.

در ادامه جلسه دکتر حیدری مقدم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان هدف از اعطای این گونه جوایز به دانشجویان را جلوگیری از مهاجرت نخبگان به خارج از کشور  بیان داشتند و ضمن استقبال از این چنین برنامه هایی ادامه آن را خواستار شدند.

از مشمولین این جایزه می توان به دانشجویان مقطع دکتری حرفه ای رشته پزشکی، دانشجویان تخصصی بالینی رشته پزشکی، شاغل به تحصیل در دانشگاه های استان همدان و دانشجویان رشته پزشکی اهل استان همدان و شاغل به تحصیل در دانشگاه¬های معتبر دولتی ایران و و  فارغ التحصیلان این رشته ها اشاره کرد که توسط اعضای شورای علمی و سیاستگذاری جایزه انتخاب می گردند.

 پروفسور یحیی دولتی متولد شهرستان فامنین استان همدان پزشک حاذق و از چهره های برجسته علمی کشور در حوزه پوست و جذام بوده و از برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان می باشند. بنیاد نخبگان استان همدان در سال 1396 در راستای تجلیل و الگوسازی از نخبگان و مفاخر، طی مراسمی از این چهره برجسته علمی تقدیر به عمل آورده است.

 

 

تاریخ انتشار : 1399/08/21
کد : 10170
تعداد بازدید: 76