شنبه 17 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان استان همدان: نقش نخبگان در جهش تولید و پیشرفت جامعه انکارناپذیر است

بلالی گفت: طرح هسته‌های پژوهشی مسئله محور می‌تواند الگویی مناسب برای تسهیل تحقق «جهش تولید» در زمانی کوتاه و تعریف شده در کشور باشد.

حمید بلالی؛ رییس بنیاد نخبگان استان همدان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان به اهمیت و نقش نخبگان در پیشرفت جامعه، تحقق جهش تولید و رشد اقتصادی اشاره کرد و گفت: برای پیشرفت و توسعه راههای مختلفی وجود دارد که مهمترین آن نخبه گرایی است.

وی افزود: نخبه گرایی به مفهوم فراهم آوردن زمینه لازم برای فعالیت مطلوب نخبگان و بهره مندی از آنان است به نحوی که بتوانند با دانش، مهارت، تخصص و نوآوری سبب پیشرفت جامعه شوند.

بلالی ادامه داد: بر اساس تئوری های مختلف اقتصادی پیشرفت تکنولوژی از عوامل جهش دهنده تولید است که با تاثیر بر ساختار فنی و تابع تولید منجر به افزایش بهره وری و تولید بیشتر با منابع کمتر می شود که بدون تردید این عامل پیش برنده تولید و رشد اقتصادی زاییده فعالیت های نخبگان علمی در زیست بوم فناوری است.

رییس بنیاد نخبگان استان همدان اضافه کرد: به عبارت دیگر بدون دانش و تکنولوژی مبتنی بر آن پیشرفتی در جامعه صورت نگرفته و یا در صورت رخ دادن پایدار نخواهد بود.

وی با تاکید بر نقش بنیاد ملی نخبگان و تاثیر  سیاست ها و برنامه های بنیاد در سطح کشور بر توسعه فرهنگ نخبگانی، به جایگاه ویژه این نهاد سیاست گذار در تحقق جهش تولید و توسعه اقتصادی کشور اشاره و تصریح کرد: برنامه های مسئله محور بنیاد ملی نخبگان نظیر طرح هسته های پژوهشی مسئله محور می توانند الگویی مناسب برای تسهیل تحقق جهش تولید در زمانی کوتاه و تعریف شده در کشور باشند.

بلالی ضمن اشاره به ارتباط علمی بسیار نزدیک و مداوم مستعدان برتر با اساتید خبره در حوزه های مختلف علم و فناوری در قالب این طرح ها و انگیزه ایجاد شده برای حل مسائل مختلف صنعتی و فناوری کشور، یادآور شد: در صورت تداوم حمایت های بنیاد ملی نخبگان و توسعه هسته ها در سطح کشور، نقش نخبگان در رشد اقتصادی جامعه و افزایش تولید داخلی بسیار پر رنگتر خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1399/01/25
کد : 10106
تعداد بازدید: 168

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601