یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست هم اندیشی استعداد های برتر بنیاد ملی نخبگان استان همدان

نشست هم اندیشی استعداد های برتر بنیاد ملی نخبگان با حضور مشمولین جوایز ادوار گذشته و افراد نو ورود در روز یکشنبه مورخ 8/10/98در محل سالن جلسات بنیاد نخبگان استان همدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان در این جلسه ابتدا دکتر حمید بلالی، رئیس بنیاد نخبگان استان همدان ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین هدف از برگزاری این نشست را آشنایی بیشتر استعداد های برتر با بنیاد و فعالیت های انجام گرفته و ایجاد تعامل و ارتباط تنگاتنگ نخبگان با یکدیگر و بنیاد عنوان کردند. ایشان با تأکید بر رسالت بنیاد نخبگان در نخبه شناسی، نخبه گزینی، نخبه پروری و نخبه گماری نقش عظیم نخبگان را در مسیر توسعه و تاریخ تحول جامعۀ بشری را بسیار چشمگیر دانسته و استفاده از ظرفیت ها، پتانسیل و تجارب و دانش آنان در سطوح مختلف جامعه از جمله سطوح مدیریتی را از مهمترین عوامل توسعۀ علمی و اقتصادی کشور شمردند. دکتر بلالی با تاکید بر این موضوع که نخبگان باید بنیاد را خانۀ خود دانسته و با ایجاد ارتباط و تعامل مثبت و موثر با بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد های استانی با ارائۀ ایده ها و انتقال تجربیات موفق خود بتوانند گامی موثر در حل مشکلات بخش های مختلف علمی و اقتصادی و اجتماعی کشور بردارند تأکید کرد: بنیاد ملی نخبگان، نظر به تأکید مقام‌معظم‌رهبری در استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم‌افزاری در سال 1385، تشکیل گردیده است.

ایشان در ادامه با استناد به تعریف فرد نخبه در سند راهبردی کشور یکی از مهمترین ویژگی های این افراد را در امکان اثرگذاری، ایجاد تحول و مفید بودن در زمینۀ فعالیت تخصصی وی دانسته و در این راستا یکی از مهمترین رسالت های بنیاد ملی نخبگان را در ایجاد و فراهم آوردن زمینه تاثیر گذاری هرچه بیشتر این قشر مهم عنوان کرده و داشتن فضائل اخلاقی را از دیگر ویژگی های بسیار مهم فرد نخبه شمردند.

جناب آقای دکتر بلالی با اشاره به این جمله که تاریخ به دست انسان های هدفمند و بزرگ (نخبگان) ساخته می شود. جایگاه بزرگان و نخبگان را در پیشرفت فناوری و نقش آن در توسعۀ کشور ها را انکار ناپذیر دانسته و با توجه به جایگاه درخشان تمدن ایرانی اسلامی در سده های گذشته که مدیون حضور نخبگان در عرصۀ فعالیت های علمی و اجتماعی بوده، وجود ارتباط مستمر و پایدار این قشر مهم و تأثیر گذار با جریان های اصلی علم و فناوری را به عنوان یک راهکار مطمئن به منظور ایفای نقش کلیدی نخبگان و استفاده از ظرفیت ها و پتانسل بالای آنان در حل مشکلات و معضلات موجود در جامعه دانستند.

جناب آقای دکتر بلالی در پایان صحبت های خود ابراز امیدواری نمودند استعداد های برتر و نخبگان استان همدان نیز با حضور و مشارکت خود در برنامه ها و فعالیت های بنیاد نخبگان، ارائۀ نظرات و پیشنهادات سازنده خود بیش از پیش بنیاد را در تحقق اهداف و چشم اندازهایش یاری نمایند.

 

در پایان جلسه حاضرین به اظهار نظر و ارائۀ پیشنهادات و انتقادات خود در مورد مسائل و مشکلات موجود در میان نخبگان و استعداد های برتر پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/10
کد : 10077
تعداد بازدید: 160

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601