جمعه 28 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

عقد تفاهم‌نامه فرهنگی بین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و بنیاد نخبگان استان همدان

تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به نمایندگی خانم دکتر عاطفه زارعی در سمت مدیرکل و بنیاد نخبگان استان همدان به نمایندگی آقای دکتر حسن ختن لو در سمت رئیس به امضاء رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، در راستای انجام همکاری و مشارکت نظام‌یافته در کلیه زمینه‌های ممکن با رویکرد بهره‌گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود بین طرفین جهت ارتقاء، اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی؛ تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به نمایندگی خانم دکتر عاطفه زارعی در سمت مدیرکل و بنیاد نخبگان استان همدان به نمایندگی آقای دکتر حسن ختن لو در سمت رئیس به امضاء رسید.

انعقاد این تفاهم‌نامه که به همت مدیران دو دستگاه صورت گرفته است، شامل همکاری و مشارکت در زمینه‌های: ایجاد و توسعه سطح همکاری و تقویت پیوند، در راستای انجام خدمات آموزشی- فرهنگی و اهداف و فعالیت‌های طرفین؛ توسعه فرهنگ مطالعه، کتابخوانی، تحقیق و پژوهش در جامعه با هدف تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی)؛ بهره‌گیری از ظرفیت‌های طرفین در جهت ارتقاء شاخص‌های فرهنگی استان؛ و دیگر همکاری‌های علمی و تخصصی می‌شود.

دکتر عاطفه زارعی پس از خیرمقدم به میهمانان و اشاره به یکسان بودن امکانات در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان بیان داشت: استفاده از تجربیات متقابل به‌منظور جهت‌دهی به مطالعات فرهنگی و مطالعات مهارتی با بهره‌گیری از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی استان فرصت مناسبی را برای شکوفایی هرچه بیشتر جامعه و شناسایی استعدادهای نهفته نسل جوان می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان افزود: کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیش از هشتاد‌ هزار عضو و فعالیت‌های مختلف فرهنگی و آموزشی مکان مناسبی برای شروع این همکاری، رشد و اجرای این تفاهم‌نامه است.

دکتر حسن ختن لو نیز بابیان این موضوع که بنیاد نخبگان با هماهنگی و همکاری با دیگر دستگاه‌های اجرایی قصد رشد فرهنگی جامعه و استعدادیابی جوانان را دارد بیان داشت: در استان همدان زمینه‌های فراوانی برای رشد و شناسایی استعداد وجود دارد؛ تنها می‌بایست پس از شناسایی با آموزش و راهنمایی نخبگان شرایط تداوم نخبگی را فراهم کنیم.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌بایست تلاش کرد تا نخبگان تک‌بعدی بار نیایند، کار کردن در ابعاد مختلف و جلوگیری از رشد کاریکاتوری نیازمند تعریف برنامه‌های مختلف به این منظور است که امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی بتوانیم تا حدود زیادی به این مهم دست پیدا کنیم.

 
 
 
 
 
 

تاریخ انتشار : 1397/11/23
کد : 78
تعداد بازدید: 208

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601