جمعه 27 دی 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

جشنواره ملی توسکا

جشنواره ملی توسکا (توانمندسازی و سرمایه گذاری کسب و کارهای ارزش آفرین) در بهمن ماه برگزار می شود

خلاصه‌ای از تشریح رویداد ملی توسکا

توانمندسازی و سرمایه‌گذاری کسب‌وکارهای ارزش‌آفرین تحت عنوان کلی "توسکا" به منظور ترویج فرهنگ کارآفرینی، ایجاد بستری نوین و مناسب برای تلفیق علم و عمل، شبکه­سازی کاری، ایجاد ارتباط موثر بین صاحبان ایده، طرح­اولیه و محصول با سرمایه­گذاران و صاحبان صنایع، به همراه انواع آموزش­های مورد نیاز برای ورود به بازار، ایجاد کسب‌وکار، حل چالش­های زیست محیطی به همراه ارزش­آفرینی اجتماعی، اشتغال­زایی و خلق ثروت شکل گرفته است.

افراد در این رویداد ملی می‌توانند تحت عناوین زیر مشارکت نمایند:

 1. ایده‌پردازان خلاق؛ افراد دارایایده، طرح اولیه و محصول که می‌توانند با خلاقیت آن را به یکی از چالش‌های زیست محیطی ارتباط دهند، به صورت کلی ایده‌پرداز خلاق نامیده می‌شوند. این افراد، به صورت انفرادی و یا تیمی، می‌توانند در بخش رقابتی، نمایشگاهی و یا هر دو مورد شرکت نمایند.
 2. تماشاچی علاقمند؛ افراد علاقه‌مند به حوزه ایده‌پردازی، کسب‌وکار و استارت‌آپی می‌توانند به منظور بهره‌مندی از کارگاه‌های آموزشی، مشاهده روند کار و آشنا شدن با نحوه ارائه ایده و اصول راه‌اندازی کسب‌وکار، بازدید از نمایشگاه ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات، آشنا شدن با سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع و سایر موارد موجود در تاریخ‌های برگزاری رویداد (25 و 26 بهمن ماه) در جشنواره حضور یابند.
 3. شرکت‌ها و موسسات؛ در بخش نمایشگاهی علاوه بر حضور صاحبان ایده، طرح و محصول، شرکت‌ها و موسساتی که تمایل به نمایش محصولات و خدمات خود دارند نیز می‌توانند شرکت نمایند.
 4. سرمایه‌گذاران؛ باجه‌های سرمایه‌گذاری به منظور برگزاری جلسات برای سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده، طرح و محصول شکل گرفته است. افراد یا نهادهایی که تمایل به مشاهده طرح‌ها و کشف فرصت‌های سرمایه‌گذاری را دارند می‌توانند با اعلام پیشنهاد، در این جشنواره تحت عنوان سرمایه‌گذار مشارکت نمایند.
 5. کارگروه‌های آموزشی؛ موسسات و افرادی که تمایل به برگزاری دوره‌های تخصصی در حوزه کسب‌وکار را دارند می‌توانند با ارسال پیشنهاد خود به دبیرخانه رویداد، به معرفی نهاد مربوطه، برگزاری دوره و همراهی در تعیین جوایز و ارائه بن‌ها ثبت‌نامی دوره‌های خود با هماهنگی کامل اقدام نمایند.
 6. حامیان مالی؛ افراد حقیقی، شرکت‌ها، کارخانجات، نهادهای دولتی و خصوصی و سایر موارد می‌توانند پس از مطالعه بخش حامیان مالی، به جشنواره ملی توسکا بپیوندند.
 7. عضو فعال توسکا؛ افرادی که تمایل به همکاری در بخش اجرایی و معرفی رویداد را دارند می‌توانند به عنوان عضو فعال توسکا فرم مربوطه را تکمیل و از مزایای آن بهره مند شوند.
 8. سمن‌ها؛ با توجه به ارزش‌آفرینی در حوزه زیست‌محیطی، سمن‌های فعال در حوزه‌های مختلف زیست محیطی نیز می‌توانند در بخش نمایشگاهی برای بیان موضوع مورد حمایت خود، ضرورت انجام حمایت و نیز دعوت از شرکت‌کنندگان برای حضور در سمن خود، متقاضی شرکت باشند.

روند برگزاری و تاریخ‌های مهم:

 • دریافت ایده، طرح اولیه و محصول تا تاریخ 20 دی ماه 96 از طریق سایتwww.bmnconf.comو کانال تلگرامی @tooskaTVIM
 • ارزیابی اولیه فرم‌های ثبت نام و انتخاب طرح‌های بخش رقابت و بخش نمایشگاهی تا تاریخ 30 دی ماه 96
 • اعلام آمادگی شرکت‌ها، موسسات، سرمایه‌گذاران و علاقمندان جهت حضور در جشنواره ملی توسکا به منظور مشارکت و سرمایه‌گذاری در تجاری‌سازی طرح‌ها تا تاریخ 1 بهمن ماه 96
 • رقابت هیجان انگیز بین ایده‌پردازان خلاق در بخش رده‌بندی در تاریخ 25 و 26 بهمن ماه
 • ارائه سایر ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات در بخش نمایشگاهی در تاریخ 25 و 26 بهمن ماه
 • تقدیر از طرح‌های برگزیده در بخش رقابتی و نمایشگاهی در مراسم اختتامیه در تاریخ 26 بهمن ماه
 • ارائه ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات ارائه شده به سرمایه‌گذاران و صنعتگران
 • تنظیم جلسات مذاکره برای سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده، طرح و محصول در زمان جشنواره ملی توسکا (25 و 26 بهمن ماه 96) و زمان‌های توافقی پس از جشنواره
 • برگزاری تور مجازی و واقعی در استان مازندران تحت عنوان "سورپرایز تفریحی" ویژه شرکت‌کنندگان

انتظار می‌رود با هماهنگی‌های صورت گرفته، رویداد ملی توسکا محیطی نوین و مناسب برای توانمندسازی و سرمایه‌گذاری در بخش کسب‌وکار باشد که علاوه بر آموزش، اشتغال‌زایی و خلق ثروت، ارزش‌آفرینی زیست محیطی را نیز ایجاد نماید. علاوه بر موارد بیان شده اهدای جوایز نقدی و غیرنقدی به شرکت‌کنندگان به همراه حمایت‌های مورد نظر پس از برگزاری رویداد می‌تواند راهی مفید به منظور ایجاد انگیزه برای جوانان خلاق و علاقمند محسوب گردد.

تاریخ انتشار : 1396/10/17
کد : 27
تعداد بازدید: 288

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601