دیدار با رئیس مجمع خیرین سلامت استان همدان ( دکتر محمد صادق صبا)

رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با دکترمحمد صادق صبا در محل مجمع خیرین سلامت استان  همدان دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان درراستای برنامه های ارتباط و دیدار چهره به چهره با سرآمدان دکتر حمید بلالی رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با دکترمحمد صادق صبا در محل مجمع خیرین سلامت استان  همدان دیدار و گفتگو نمودند.

 دکتر محمد صادق صبا متولد تیر ماه ۱۳۳۲همدان، دکتری عمومی پزشکی سال ۱۳۵۷ ازمشهد وتخصص کودکان از دانشگاه تهران ( 1365) سپس عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی همدان هستند. بنا به گواه مدارک اداری وسوابق در راه اندازی وثبات دانشگاه علوم پزشکی همدان بعنوان فردی از افراد موثر شناخته شده اند. همچنین ایشان با توجه به شرایط سال‌های ۶۵ دانشگاه در راه اندازی دانشکده پزشکی گروه پزشکی اجتماعی، فیزیولوژی،گروه کودکان ودستیاری تخصصی کودکان همچنین دانشکده دندانپزشکی و داروسازی نقش داشته اند. حدود سی پایان نامه پزشکی عمومی فوق لیسانس وتخصص پزشکی را هدایت کرده و ده ها مقاله در مجلات پزشکی داخلی ‌و در سه مقاله خارجی  نقش داشته اند. دکتر صباپس از بازنشستگی از سال۱۳۹۰ با عضویت انتخابی درهیئت مدیره مجمع خیرین سلامت به عنوان مدیر عامل منصوب و داوطلبانه مشغول خدمت در این مجموعه می باشند. در سوابق اجتماعی انجمن تالاسمی، آلزایمر وPKUاستان را باکمک سایرین راه اندازی کرده و در دانشگاه علاوه بر مسئولیت هیئت علمی ، مسئولیت های قائم مقامی و معاونت های دانشگاه مسئولیت دانشکده پزشکی معاونت آموزشی و سه نوبت ریاست بیمارستانی درسوابق ایشان نشان از توانمندی بالای مدیریتی ایشان می باشد. در حال حاضر بیش از دوازده سال عضو هیئت امنا دانشگاه علوم پزشکی همدان می باشند. ضمنا ایشان در ایجاد مرکز توسعه آموزش دانشگاه نقش ویژه ای داشته اند.

درآغاز دکتر بلالی با اشاره به خدمات ارزنده دکتر صبا به عنوان مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان همدان از ایشان به عنوان یکی از افراد تأثیر گذار در امورخیریه و نیکوکاری در حوزه بهداشت، سلامت و نیکوکاری نام بردند و یکی از مهمترین رسالت های مهم بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد های نخبگان استانی جهت معرفی این بزرگان به جامعه جهت زمینه سازی برای حضور آنان در چرخه خدمت به جامعه  و به منظور الگو سازی و اثرگذاری بیشتر برای نسل جوان عنوان نمودند.

در ادامه دکتر صبا ضمن تشکر و ابراز خرسندی از حضور مسئولین بنیاد در این مجموعه، گزارشی مختصر از امور انجام گرفته و  نحوۀ مشارکت خیرین در اهداف مجمع را ارائه نموده و اظهار داشت در  چند سال اخیر با عنایت خداوند و حمایت نیکوکاران و خیرین؛ مجمع خیرین سلامت همدان خدمات قابل توجهی را به بیماران سخت درمان نیازمند ارائه کرده است. وی اذعان نمود از آنجا که پژوهش از پایه های اساسی توسعه و حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و پزشکی در جامعه است، انجام فعالیت های پژوهشی توسط نخبگان و هدایت مسائل و مفاهیم به سمت تحقیق و پژوهش برای یافتن بهترین راهکار‌های ممکن برای حل مشکلات موجود در عرصه‌های زندگی امری ضروری و انکار ناپذیر است و موفقیت و توسعه پژوهش در هر جامعه نیازمند گسترش رویکرد پژوهشی (پژوهش مدار) در آن جامعه است.دکتر صبا ابراز امیدواری کرد با اهتمام ویژه مسئولین به امر تحقیق و پژوهش و هموار نمودن این مسیر بتوان گامی مثبت در جهت خودکفایی و استقلال همه جانبه کشور برداریم.

در پایان این دیدار به رسم یادبود هدیه ای از طرف رئیس بنیاد نخبگان استان همدان به پاس قدردانی به ایشان اهداء گردید.

 

(گزارش تصویری)

تاریخ انتشار : 1400/07/19
کد : 20261
تعداد بازدید: 19