فراخوان| مواد و ساخت با ظرفیت‌های نوآورانه توسعه فناورانه می‌یابد

فراخوانی برای استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه موجود در کشور برای توسعه حوزه مواد و ساخت منتشر شد.

یکی از اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شبکه‌ای پویاتر و با بازده بیشتر در میان اجزای زیست‌بوم نوآوری است. این ستاد برای سرعت بخشیدن به این هدف در تلاش است تا از ظرفیت و توانمندی شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری تخصصی موجود در کشور بهره برد.

بر همین اساس فراخوانی منتشر کرده است تا با دعوت از فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری حوزه مواد و ساخت، برخی محورها و اولویت‌های شناسایی شده و مورد نیاز کشور در این عرصه را پاسخ دهد.

در این فراخوان ستاد در تعامل با شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری تخصصی موجود، اهداف مختلفی چون«حمایت از توانمندسازی پژوهشگران داخلی و طرح‌های فناورانه و نوآورانه آن‌ها در قالب هسته‌های فناور و شرکت‌های نوپا»، «حمایت از تبدیل هسته‌های فناور تخصصی به مجموعه دانش‌بنیان» و «حمایت از ارتقا سطح مجموعه‌های دانش‌بنیان موجود» را دنبال می‌کند.

ستاد در صورت مشارکت و تعامل شتاب‌دهنده‌ها یا مرکز نوآوری متقاضی همکاری در چارچوب شرایط اجرایی و برنامه این ستاد، از ساخت نمونه اولیه ماده یا سیستم فرآیندی مورد نیاز کشور توسط این مراکز، حمایت خواهد کرد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام تا 30 مهرماه سال 1400 فرصت دارند به آدرس اینترنتی http://pam.isti.ir/ مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1400/07/17
کد : 20260
تعداد بازدید: 21