بازدید مجازی از مراکز صنعتی همدان

بازدید مجازی از کارخانجات صنایع غذایی سحر- کارخانه ماشین برزگر همدان- شرکت بین المللی الکترونیک رایان نیک رزن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان این بازدیدها در راستای اجرایی سازی اقدام 2-1-5 از سند راهبردی کشور در امور نخبگان مبنی بر «ارائه مناسب و جذاب دستاوردهای فعالیت‌های نخبگانی با هدف ایجاد امید و انگیزه و نشان دادن فرصت‌ و امکان انجام فعالیت‌های کلان و مؤثر در کشور» بازدید های مذکور در بستر اسکای‌روم و به صورت پخش زنده برگزار شدند. برگزار گردید.

بازدید های مجازی بنیاد نخبگان استان همدان با همکاری انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه بوعلی سینا و تحت عنوان صنایع از نگاه صنایعی هادر هفته‌ی دوم خردادماه ۱۴۰۰ برگزار گردید.

نخستین بازدید در روز دوشنبه مورخ1400/3/11 از کارخانه‌ی صنایع غذایی سحر واقع در شهرک صنعتی بوعلی انجام شد. شرکت صنایع غذایی سحر تحت مالکیت بخش خصوصی در سال ۱۳۷۰ واقع در شهر همدان، شهرک صنعتی بوعلی برپایه محصولات کشاورزی (کنسروهای غیر گوشتی) تأسیس شده است. این شرکت به منظور ارتقاء کیفیت محصولات و جذب رضایت مشتریان خود از پرسنل مجرب و متخصص در واحدهای طراحی و مهندسی، تحقیقات بازار، بازاریابی و برندینگ، واحد استراتژیک و بهبود روش ها بهره می‌برد.

 در ابتدای این بازدید از خطوط مختلف تولیدی شامل خط تولید سس مایونز ، خط تولید سیرگل ، خط تولید رب گوجه فرنگی و سپس از انبار نیم ساخته محصولات مجموعه و در نهایت از خط بسته بندی محصولات بازدید انجام شد. در حین این بازدید کارشناس روابط عمومی مجموعه همراه مجری بودند که توضیحات لازم پیرامون قسمت های بازدید شده را بیان کنند.

در پایان نیز پس از بازدید قسمت های مختلف ، در یک نشست با حضور کارشناس کنترل کیفیت ، مدیر یکی از خطوط تولید ، کارشناس برنامه‌ریزی تولید ، این امکان برای شرکت کنندگان فراهم شد که ضمن بهره‌مند شدن از توضیحات تخصصی در حیطه تخصص کارشناسان ، از امکان پرسش و پاسخ بهره‌مند شوند.

 

دومین بازدید در روز سه شنبه مورخ 1400/3/11 از کارخانه ماشین‌سازی برزگر واقع در شهرک صنعتی بوعلی انجام شد. گروه صنعتی ماشین برزگر همدان در سال 1347 در بخش تولید ماشینهای کشاورزی در فضایی به محدوده 20.000متر مربع تاسیس گردید تولیدات این شرکت با بهره گیری از بهترین تکنولوژی روز دنیا مطابق با شرایط اقلیمی ، آب و هوایی و فرهنگی کشاورزی ایران همراه، و ادامه آن بر پایه مشتری مداری با ارائه بهترین خدمات فنی و مهندسی مستمر بوده است

 این مجموعه به تولید ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی در سه کارخانه مجزا مشغول میباشد که در آغاز مدیرعامل کارخانه جناب آقای حیدر خاوری در ارتباط با تاریخچه و نحوه‌ی شروع به کار مجموعه ، چگونگی گسترش مجموعه های تولیدی و توصیه‌های ارزشمند در خطاب به دانشجویان ، مواردی را بیان کردند.

در ادامه‌ی کار ، بازدید از خط تولید آغاز شد که در ابتدا جناب آقای محمد خاوری (پسر جناب آقای حیدر خاوری) مدیر عامل یکی از سه مجموعه در ارتباط با نحوه‌ی کار مجموعه و ماشین آلات ساخت ، برنامه‌ریزی تولید انواع محصولات مطالب ارزنده‌ای را بیان کردند. سپس جناب آقای قربانی ، کارشناش کنترل کیفیت مجموعه ، پیرامون این موضوع ضمن بیان توضیحات مرتبط ، پاسگوی سوالات بازدید کنندگان نیز بودند.

 

در آخرین روز این تور صنعتی و مجازی در روز چهارشنبه مورخ1400/3/12 نیز بازدید از خط تولید کارخانه رایان نیک واقع در شهرک صنعتی رزن انجام گرفت‌. این مجموعه از سال ۱۳۹۶ به طور رسمی آغاز به کار کرده‌ست و در زمینه‌ی ساخت قطعات و بردهای الکترونیکی و همچنین لامپ LED تحت برند آمادالایت فعال میباشد که این نکته برای بازدیدکنندگان قابل توجه بود. از آغاز تا انتهای این بازدید کارشناش کنترل کیفیت این مجموعه همراه مجری بودند تا ضمن بیان توضیحات کلی پیرامون موضوعات مختلف ، پاسخگوی سوالات بازدید کنندگان در زمینه‌های مختلف باشند.

تاریخ انتشار : 1400/03/18
کد : 20217
تعداد بازدید: 35