دیدار چهره به چهره با سرآمدان استان همدان

در راستای برنامه دیدار چهره به چهره با سرآمدان، آقای دکتر حمید بلالی رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با آقای دکتر محمد ملک جانی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان درراستای برنامه های ارتباط با سرآمدان دکتر حمید بلالی  رئیس بنیاد نخبگان استان همدان به منظور تجلیل از مقام علمی اساتید شامخ با جناب آقای دکترمحمد ملک جانی ( دانشیار گروه فیزیک دانشگاه بوعلی سینا در گرایش کیهان شناسی و یکی از سرآمدان علمی کشور) دیدار و گفتگو نمودند.

این دیداربا حضوردکتر حسن محسنی (رئیس دانشکده علوم پایه)- دکتر اصغرسیف (معاون آموزشی دانشکده علوم پایه)- دکتر رحیم محمودوند ( معاون پژوهشی دانشکده علوم پایه) و در محل دفتر ریاست گروه فیزیک دانشکده علوم پایه دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید.

دکتر محمد ملک جانی دانشیار گروه فیزیک دانشگاه بوعلی سینا در گرایش کیهان شناسی بنابراعلام فدراسیون سرآمدان علمی کشور در سال 1397 به عنوان یکی از سرآمدان علمی کشور معرفی شد. در سال 95 فدراسیون سرآمدان علمی کشور زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاسیس و آغاز به کار کرده و هدف آن دستیابی به مرجعیت علمی بر مبنای کارکردهای پژوهش در حوزه علوم است این فدراسیون در واقع با انتخاب شصت و دو مجله برتر که عموما مجلات معتبر رشته های شیمی٬ فیزیک پزشکی ٬داروسازی٬ علوم زیستی٬ علم مواد و حوزه های مرتبط با این علوم می‌باشند شروع به تشویق اساتید برای انتشار مقالات در این مجلات کرد.

در آغاز رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با اشاره به وظایف معاونت سرآمدان بنیاد ملی نخبگان در ارتقاء منزلت بزرگان و سرآمدان علمی و معرفی ایشان به نسل جوان، تقدیر از مفاخر علمی و ارج نهادن به مقام علمی و فرهنگی آنان را یکی از مسئولیت های مهم بنیاد نخبگان استانی عنوان نمودند. دکتر بلالی با اشاره به بحث مهاجرت نخبگان ابراز امیدواری نمودند با توجهات بیش از پیش مسئولین به مقام علمی ، یافته ها و زحمات بی شائبۀ سرآمدان بتوان گامی مهم در ارتقاء ارزش و جایگاه دانش و دانشمندان بزرگ این مزرو بوم برداشت.

دکتر ملک جانی با تشکر از اقدام و ارتباط مثبت و ارزشمند بنیاد نخبگان استان همدان با اشاره با پتانسیل بالای اعضای هیئت علمی و نیروهای جوان گروه های مختلف دانشکدۀ علوم پایه دانشگاه بوعلی سینا آینده درخشانی را در زمینه دستاوردهای علمی در سطح ملی و بین المللی پیش بینی نمودند و خواهان حمایت مسئولین ذی ربط از تلاش های بی وقفه  بزرگان علمی شدند.   

رئیس دانشکده علوم پایه ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولین بنیاد نخبگان در این دانشکده، دکتر ملک جانی را یکی از بزرگترین شخصیت های علمی و اخلاقی دانشگاه بوعلی سینا دانستند و ابراز امیدواری نمودند این دیدار آغازگر همکاری های بیشتر و موثر دانشکده علوم پایه و بنیاد نخبگان استان همدان در برگزاری برنامه های مشترک علمی و فرهنگی باشد.

* (گزارش تصویری)*

تاریخ انتشار : 1400/01/17
کد : 20200
تعداد بازدید: 29