اعطای تسهیلات مسکن نخبگان و مستعدان‌برتر تا سقف سه میلیارد

تسهیلات خرید/ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر، با همکاری بنیاد ملی نخبگان و با تصویب شورای پول و اعتبار به مبلغ سه میلیارد ریال افزایش یافت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور حمایت بیشتر از جامعه نخبگانی و با هدف تسهیل مسیر نخبگانی مستعدان‌برتر، تسهیلات مسکن اعطایی با همکاری بنیاد ملی نخبگان و با تصویب شورای پول و اعتبار به مبلغ سه میلیارد ریال افزایش یافت.

در همین راستا، بانک‌‌های مسکن، ملت، ملی، رفاه کارگران، سپه، تجارت و صادرات به عنوان بانک‌های عامل این تسهیل انتخاب شده‌اند و افزایش مبلغ تسهیلات و سهمیه هر یک از بانک‌های عامل برای ارائه تسهیلات توسط اداره‌ اعتبارات بانک مرکزی به این بانک‌ها ابلاغ شده است.

وام خرید/ساخت مسکن استعدادهای برتر و نخبگان براساس مصوبه هیئت‌وزیران و با معرفی افراد واجد شرایط به بانک توسط بانک عامل پرداخت می‌شود. نرخ سود این وام مطابق مصوبه شورای پول واعتبار به میزان ۱۸٪ و مدت بازپرداخت تا ۲۰ سال است و همچنین ارزش ملک خریداری‌شده براساس نظر کارشناسی باید پوشش‌دهنده اصل و سود باشد.

هریک از متقاضیان می توانند یکبار از این تسهیلات بهر‌ه‌مند شوند و زمان و نحوه بهره‌مندی افراد از این وام بر اساس مقررات و دستورالعمل‌های بانک مرکزی است.

این تسهیل، به افرادی که طبق آیین‌نامه‌های مختلف بنیاد ملی نخبگان واجد شرایط استفاده از تسهیلات مسکن هستند، تعلق می‌گیرد.

تاریخ انتشار : 1399/08/18
کد : 10168
تعداد بازدید: 153