بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/11/16 - 08:08
  • - تعداد بازدید: 163
  • - تعداد بازدیدکننده: 123
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

ستاری در نشست معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه مستعدان برتر نوورود مطرح کرد: زیست بوم دانش‌بنیان و خلاق فرصت شکوفایی استعدادهای برتر است

رئیس بنیاد ملی نخبگان، مستعدان‌برتر را مبارزان فرهنگ دانش‌بنیان دانست و گفت: زیست بوم دانش‌بنیان و خلاق فرصت شکوفایی استعدادهای برتر را بیش از پیش فراهم کرده است.

~/Asset/News/News/Image/saattrr.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، نشست معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه مستعدان برتر نوورود سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با حضور سورنا ستاری معاون علمی‌وفناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان به صورت مجازی برگزار شد.

ارتقای توانمندی‌ها و حرکت استعدادها در مسیر خلاقیت و نوآوری

رییس بنیاد ملی نخبگان در دیدار مجازی با استعدادهای برتر نوورود، با اشاره به ایجاد زیرساخت‌ها، ارتباطات و شرایط لازم در این بنیاد برای ارتقای توانمندی‌ها و حرکت استعدادها در مسیر خلاقیت و نوآوری گفت: تلاش کردیم زیست‌بومی فراهم شود که یاری‌گر استعدادها در تصمیم گیری باشد اما مسیر رسیدن به هدف به تلاش، پشتکار و اراده شما بستگی دارد.

زمینه خلق ارزش افزوده فراهم است


ستاری، زیست‌بوم اقتصاد دانش بنیان و خلاق را زمینه‌ای مناسب برای شکوفایی وهدایت استعدادها به سوی خلق ارزش افزوده و اشتغال آفرینی توصیف کرد و ادامه داد: این زیست‌بوم قابلیت های زیادی را برای شما ایجاد کرده و فرصتی را در اختیارتان قرار داده است که راهنمای شما در انتخاب مسیر و تعیین آینده توسط خودتان است. انتخاب اینکه شما می‌خواهید در آینده به چه سمتی حرکت کنید، می خواهید یک استاد دانشگاه باشید یا صاحب شرکتی دانش بنیان یا خلاق، که اشتغال قابل توجهی برای شما ایجاد کند.

جوانی در ذات خود نوآورانه است/ سرآمدان بر خلاقیت تکیه می‌زنند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، الگوسازی را یکی دیگر از اقدامات بنیاد ملی نخبگان دانست و گفت: الگوی مناسب می‌تواند برای آینده نیروی انسانی مستعد و توانمند بسیار موثر باشد.

ستاری، نوآوری را یکی از مهمترین مواهب زندگی انسان دانست و افزود: جوانی در ذات خود نوآورانه است چراکه جوانی، همراه خود اعتماد به نفس، نوآوری و تحرک می آورد.

رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین بیان کرد: قطعا با تلاش و حرکت خود و تصمیماتی که در آینده برای زندگی می گیرید می‌توانید به اهدافتان برسید. افرادی‌که به عنوان الگو از طرف بنیاد معرفی می‌شوند روی پای خود ایستاده‌اند، به واسطه توانمندی خود و نه ثروت خانواده. به واسطه خلاقیت ذهن خود و ایده های بزرگ‌شان.

در مسیر بالندگی ...


وی خطاب به مستعدان برتر افزود: شما استعداد قابل توجه خود را شناخته‌اید. در مسیر نخبگی و الگوشدن نیازمند یاری و همراهی دیگران هستید، اما محور و پایه رسیدن به هدف، خودتان هستند و بی شک در راه بالندگی باید همواره افراد و کشوری را که زمینه رشد و دیده شدنتان را فراهم کرده به یاد داشته باشید.

زیست بوم نوآوری؛ موهبتی بزرگ


معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، زیست بوم خلاق و دانش بنیان را فرصتی برای شکوفایی استعدادهای برتر دانست و گفت: این زیست بوم در حال حاضر یکی از موهبت‌های بزرگی‌ست که وجود دارد، بنابراین از این اکوسیستم می توانید برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرید.

ایفای نقش موثر و سازنده در اعتلای کشور

در بخشی از این مراسم، محمدصادق موحد معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به برنامه‎های متنوع بنیاد در راستای توانمندسازی دانشجویان نوورود و حمایت از آن‌ها، برای ایفای نقش موثر و سازنده آنان در اعتلای کشور، ابراز امیدوار کرد.

وی در ادامه به برخی طرح‌های بنیاد از جمله طرح شهید احمدی روشن و شهید بابایی اشاره کرد و گفت: طرح‌های بنیاد به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که ضمن کمک به رشد توانمندی‌ افراد، شرایط انجام کار گروهی را حول یک مسئله واقعی ایجاد و زمینه حل مسائل و مشکلات را فراهم آورد.

نخبه کسی است که برون‌داد اجتماعی داشته باشد

حسین ملک افضلی عضو فرهنگستان علوم پزشکی کشور نیز در این مراسم ضمن ارائه تجربیات خود از سال‌ها حضور در عرصه‌های علمی گفت: نخبه کسی است که برون‌داد اجتماعی داشته باشد و دانش و هنر خود را در مسیر ایجاد تغییرات مثبت در جامعه به کار گیرد.

وی در ادامه سلامت معنوی، سلامت اجتماعی، خوداتکایی و تلاش و سلامت روانی را چهار عامل تاثیرگذار در موفقیت افراد و به ویژه نخبگان و مستعدان برتر برشمرد.

معرفی تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان و تشریح رویدادهای فرهنگی و کارگاه‌های آموزشی پایان بخش این مراسم بود که بصورت مجازی برگزار شد.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 137303
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم