بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/04 - 09:37
  • - تعداد بازدید: 47
  • - تعداد بازدیدکننده: 45
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

کارگاه آموزشی تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان برگزار گردید

کارگاه آموزشی معرفی طرحهای بنیاد ملی نخبگان با محوریت پشتیبانی های دانشجویی طرح شهید وزوایی در دانشگاه علوم پزشکی همدان (بصورت مجازی و حضوری ) با شرکت اساتید گرانقدر دانشگاه، مسئولین حوزه پژوهشی و استعدادهای داخشان دانشگاه و دانشجویان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان کارگاه آموزشی معرفی طرحهای بنیاد ملی نخبگان با محوریت پشتیبانی های دانشجویی طرح شهید وزوایی در دانشگاه علوم پزشکی همدان (بصورت مجازی و حضوری ) با شرکت اساتید گرانقدر دانشگاه، مسئولین  حوزه پژوهشی و استعدادهای داخشان دانشگاه و دانشجویان برگزار گردید. در ابتدای شروع کارگاه رئیس یبنیاد نخبگان استان همدان ضمن عرض سلام و خیر مقدم به دانشجویان و مسئولین حاضر در جلسه هدف از برگزاری این کارگاه  را آشنایی بیشتر استعداد های برتر با بنیاد و فعالیت های انجام گرفته و ایجاد تعامل و ارتباط تنگاتنگ نخبگان با یکدیگر و بنیاد عنوان کردند. آقای دکتر موسی اعظمی با تأکید بر رسالت بنیاد نخبگان در نخبه شناسی، نخبه گزینی، نخبه پروری و نخبه گماری نقش عظیم نخبگان را در مسیر توسعه و تاریخ تحول جامعۀ بشری را بسیار چشمگیر دانسته و استفاده از ظرفیت ها، پتانسیل و تجارب و دانش آنان در سطوح مختلف جامعه از جمله سطوح مدیریتی را از مهمترین عوامل توسعۀ علمی و اقتصادی کشور شمردند.

ایشان با تاکید بر این موضوع که نخبگان باید بنیاد را خانۀ خود دانسته و با ایجاد ارتباط و تعامل مثبت و موثر با بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد های استانی با ارائۀ ایده ها و انتقال تجربیات موفق خود بتوانند گامی موثر در حل مشکلات بخش های مختلف علمی و اقتصادی و اجتماعی کشور بردارند تأکید کرد: بنیاد ملی نخبگان، نظربه تأکید مقام‌معظم‌رهبری در استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم‌افزاری در سال 1385، تشکیل گردیده است.

ایشان در ادامه با استناد به تعریف فرد نخبه در سند راهبردی کشور یکی از مهمترین ویژگی های این افراد را در امکان اثرگذاری، ایجاد تحول و مفید بودن در زمینۀ فعالیت تخصصی وی دانسته و در این راستا یکی از مهمترین رسالت های بنیاد ملی نخبگان را در ایجاد و فراهم آوردن زمینه تاثیر گذاری هرچه بیشتر این قشر مهم عنوان کرده و داشتن فضائل اخلاقی را از دیگر ویژگی های بسیار مهم فرد نخبه شمردند.

ریاست بنیاد همدان در پایان صحبت های خود ابراز امیدواری نمودند, دانشجویان استعداد های برتر و نخبگان استان همدان نیز با حضور و مشارکت خود در برنامه ها و فعالیت های بنیاد نخبگان، ارائۀ نظرات و پیشنهادات سازنده خود بیش از پیش بنیاد را در تحقق اهداف و چشم اندازهایش یاری نمایند.

در ادامه جلسه کارشناس امور نخبگان به ارائه مباحث مربوط به تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان پرداخت. در پایان جلسه مسئولین بنیاد ضمن مظرات و پیشنهادات حضار به سوالات آنها پاسخ دادند.

 

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 160227
کلمات کلیدی
مدیر همدان
خبرنگار

مدیر همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید