بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/04/22 - 09:10
  • - تعداد بازدید: 58
  • - تعداد بازدیدکننده: 55
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشسست هم اندیشی اساتید خبره طرح شهید احمدی روشن

این نشست به منظور بررسی فعالیت های انجام گرفته و ارائه نظرات و پیشنهادات اساتید فعال در طرح شهید احمدی روشن در بنیاد نخبگان استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط  عمومی بنیاد نخبگان استان همدان نشست هم اندیشی اساتید خبره دوره ششم طرح شهید احمدی روشن با حضور رئیس بنیاد نخبگان پیرامون بررسی فعالیت های انجام گرفته و ارائه نظرات و پیشنهادات اساتید فعال در طرح برگزار شد.

آقای دکتر موسی اعظمی در این جلسه ضمن اشاره به اهداف و برنامه های بنیاد ملی نخبگان در حوزه های مختلف و به ویژه طرح احمدی روشن  عنوان کرد: این طرح به دنبال ایجاد تجربه فعالیت بین‌رشته‌ای در هسته‌های نخبگانی و همکاری با دانشجویان مستعد از رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف کشور به منظور افزایش تعاملات علمی و پژوهشی می باشد.

وی تأکید کرد: در راستای ماموریت بنیاد ملی نخبگان، ما شاهد تغییری اساسی از مقوله توانمند سازی افراد مستعد و دانشجو به سمت نیازهای اساسی و مسائل مبتلابه جامعه و بخش های تولید و صنعتی هستیم لذا همکاری در مراحل اجرای پروژه‌ای واقعی (و نه فرضی) که بر آمده از مسائل واقعی موجود در صنایع و جامعه است بایستی در محوریت هسته های احمدی روشن قرار گیرد و ما در دوره هفتم به دنبال افزایش تعداد هسته های مسئله محور به ویژه در سطح 1 و 2 در راستای تعاملات بیشتر با صنایع و رفع مشکلات موجود در این حوزه می باشیم.

دکتر اعظمی ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند اساتید خبره در راهبری هسته های موجود هم افزایی میان دانشجو و استاد و همچنین صنعت و دانشگاه را جزء اهداف طرح برشمرد و افزود: کسب مهارت‌های اجتماعی، افزایش خودباوری، مسئولیت‌پذیری و تحرک اجتماعی به همراه ایجاد انگیزه برای ادامۀ کار، شروع کارهای مشابه یا راه‌اندازی و رونق بخشیدن به کسب و کاری مفید می تواند بسیار اثرگذار باشد.

وی در پایان ضمن تاکید بر نقش آفرینی ویژه بنیادهای استانی در زیست بوم فناوری و نوآوری و بطور اخص در مرحله آغازین آن که تولید ایده و فکر خلاق و ارزشمند برای مراحل بعدی زنجیره فناوری و نوآوری  اظهار داشت:  امید است با افزایش اعتماد دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و بخش خصوصی به این طرح بتوانیم حلقه مفقوده میان دانشگاه و صنعت را متصل کرده و شاهد رشد روز افزون تعاملات واحد های دانشگاهی و اساتید خبره و دانشجویان با واحد های صنعتی استان در قالب طرح های احمدی روشن باشیم.

در ادامه جلسه اساتید خبره حاضر در طرح نیز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در راستای اقدامات بنیاد و بویژه طرح شهید احمدی روشن پرداختند و به موضوعاتی در حوزه اجرای عملی و مشکلات پیش رو اشاره کردند. این فرهیختگان عنوان کردند در تلاش هستند با همکاری دانشجویان فعال در هسته ها بتوانند به اهداف بنیاد ملی نخبگان بیش از پیش  دست یابند.

 

گزارش تصویری

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 160047
کلمات کلیدی
مدیر همدان
خبرنگار

مدیر همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید