بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/01/21 - 09:22
  • - تعداد بازدید: 17
  • - تعداد بازدیدکننده: 17
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نشست مشترک مسئولان بنیاد ملی نخبگان و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد/ بهره‌مندی از توان مشورتی نخبگان در گروه‌های اندیش

در نشست مسئولان بنیاد ملی نخبگان با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، بهره‌مندی از توان مشورتی نخبگان در گروه‌‏های اندیش‍ه‌‏ورز در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، نشست مسئولان بنیاد ملی نخبگان با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور ناصر باقری‌مقدم سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونان بنیاد در محل شورا برگزار شد،

در بخشی از این نشست، ناصرباقری مقدم؛ سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: مطابق با سند راهبردی کشور در امور نخبگان، برنامه‌های بنیاد نخبگان با دو رویکرد «عالی محدود» و «خوب فراگیر» دنبال می‌شود.

وی افزود: در رویکرد کلان «عالی محدود»، بنیاد برنامه‏ هایی برای دست‌یابی به مرجعیت علمی تدوین کرده و در دستور کار داشته و دارد. همچنین توجه به موضوع «خوب فراگیر» را می‌توان رویکردی موثر و موتور محرک توسعه زیست بوم نوآوری و دانش ‏بنیان به عنوان ضرورتی انکارناپذیر در راستای پیشرفت کشور برشمرد.
 
باقری مقدم در ادامه با اشاره به نقش نخبگان و استعدادهای برتر در تحقق شعار سال و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم گسترش اقتصاد دانش بنیان، گفت: برای رسیدن به قله‎های علم و دانش و توسعه زیرساخت‎های دانش بنیان در کشور و همچنین ایجاد بستر مناسب برای اثرگذاری نخبگان که رکن اصلی این مهم را تشکیل می‌دهند، لازم است، از رویه‏ های توجه صرف به سوابق آموزشی و پژوهشی در شناسایی اجتماعات نخبگانی عبور کرده و به سمت ایجاد بستر مناسب و طراحی و اجرایی‌سازی برنامه ‏های توانمندسازی منطبق با نیاز اساسی کشور در مسائل مختلف حرکت کنیم تا زمینه حضور موثر نخبگان و مستعدان برتر را در شرکت‌های دانش بنیان و سایر حوزه‌های شناسایی شده فراهم آوریم.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بنیاد بانک اطلاعاتی ارزشمندی از اجتماعات تخصصی نخبگانی شامل، دانشجویان و دانش ‏آموختگان برتر و نخبگان در حوزه‌های مختلف در اختیار دارد و از این رو در سال جدید، بهره‌مندی از توان مشورتی و عملیاتی آنها در کارگروه ‏های مختلف با همکاری دستگاه ‏های اجرایی و گروه ‏های اندیشه‏ ورز با حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی را در دستور کار قرار داده است.

باقری مقدم در پایان با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه مخاطب درخصوص فعالیت‌های نخبگانی گفت: هویت‏ بخشی و توجه به امور رسانه ‏ای از دیگر برنامه ‏هایی است که در سال جاری بنیاد با قوت و جدیت بیشتری نسبت به گذشته دنبال خواهد کرد.

مرتضی احسانی سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع، عباس ابراهیمی سرپرست معاونت سرآمدان و نخبگان و سیدمحمدصادق موحد معاون آینده ‏سازان بنیاد ملی نخبگان از دیگر حاضران در این نشست بودند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 157487
کلمات کلیدی
مدیر همدان
خبرنگار

مدیر همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید