بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/28 - 13:00
  • - تعداد بازدید: 66
  • - تعداد بازدیدکننده: 59
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نشست رئیس محترم بنیاد نخبگان استان همدان با مدیرکل استاندارد استان همدان برگزار شد

استفاده از ظرفیت بنیاد نخبگان استان همدان در تقویت و توسعه استاندارد و استاندارد سازی

تاکید بر ادامه همکاری ها و استفاده از ظرفیت های بنیاد نخبگان استان همدان در تقویت و توسعه استاندارد و استاندارد سازی در استان همدان با تاکید بر پیام سال ۱۴۰۱ مقام معظم رهبری (( سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین )) در راستای ارتقاء جایگاه استان همدان در کشور

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان نشست رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با مدیر کل استاندارد در محل بنیاد نخبگان برگزار گردید.

دکتر موسی اعظمی ضمن تأکید بر لزوم افزایش همکاری میان دستگاهی در راستای شعار سال , تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش بنیان در حوزه  سیستم مدیریت انرژی، اشاره کرد و گفت: ایران دارای منابع طبیعی زیادی است که باید برای نسل‌های آینده از آن محافظت کرد، ضمن آنکه محافظت از این منابع جایگاه کشور را در دنیا در این حوزه تعیین خواهد کرد.

وی اشاره کرد: تشکیل کمیته ها و کارگروه های مورد تأیید استانداری در حوزه های کشاورزی و صنعت با استفاده از ظرفیت استانداردسازی در دستور کار قرار دارد و باید بتوانیم از ظرفیت نخبگان که سرمایه های خدادادی هستند در این حوزه بهره مند شویم.

در ادامه آقای مهندس مددی مدیر کل استاندارد همدان افزود: برای اخذ استاندارد توسط شرکت‌های دانش بنیان دو رویکرد برای کالاهای دارای استاندارد و کالای فاقد استاندارد ملی وجود دارد.

وی بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی ها و تلاش های انجام گرفته شرکت های مستقر در مراکز دانش بنیان و مراکز رشد می توانند از اداره استاندارد گواهی محصول یا استاندارد دانش نما دریافت نمایند.

مهندس مددی تصریح کرد: بر این اساس کالاهای دانش بنیانی که در کشور طراحی و ساخته می‌شوند و نیاز است برای آنها در کشورمان و در دنیا استانداردی وجود داشته باشد، سازمان ملی استاندارد، تاییدیه اعتبار بر مبنای دانش (KBCOC)، اعطا می‌کند، این تاییدیه نهاد حاکمیتی، سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این حوزه ترغیب می‌کند و به این ترتیب استاندارد پلی بین تولیدکننده و سرمایه گذار ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان با تأکید از بهره مندی از ظرفیت نخبگان در تدوین استانداردهای ملی و مشارکت در تدوین استاندارد های بین المللی گفت: با یاری خداوند تلاش می کنیم شرایط را از حالت بالقوه به بالفعل تغییر دهیم.

 

گزارش تصویری

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 158125
کلمات کلیدی
مدیر همدان
خبرنگار

مدیر همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید