بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/29 - 11:15
  • - تعداد بازدید: 198
  • - تعداد بازدیدکننده: 192
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

استاندار همدان: از ظرفیت نخبگان در راستای توسعه استان استفاده شود

دکتر قاسمی فرزاد استاندار همدان ضمن بازدید از بنیاد نخبگان استان، در جلسه‌ای با حضور رئیس بنیاد، روسای دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری استان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان دکتر علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان ضمن بازدید از بنیاد نخبگان استان، طی جلسه‌ای با حضور رئیس بنیاد، روسای دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری گفت: جلسه‌‌ امروز با حضور رییس بنیاد نخبگان و روسای دانشگاه‌های استان در راستای هماهنگی و همراهی روسای دانشگاه و بنیاد و پارک علم و فناوری تشکیل شده است.

وی تأکید کرد: زمینه تبدیل ایده نخبگان استان به محصول و تولید انبوه فراهم شود و بنیاد نخبگان استان تعامل بیشتری با دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری ایجاد کند و ما به دنبال وصل کردن بنیاد نخبگان استان به دانشگاه‌ها و، نخبگان استان به پارک علم و فناوری هستیم.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: بی‌شک باید علم نخبگان برای تولید و عمل و، نه علم برای علم و یا محفوظات باشد و دولت از نخبگانی که خلق ثروت کنند حمایت تام و تمام می‌کند.

وی بیان داشت : در بنیاد نخبگان استان، علم و دانش به عمل و کالا تبدیل می‌شود تا بتواند در عرصه جامعه خود را نشان دهد، بنیاد نخبگان استان یک مرکز و مجموعه‌ی هماهنگ کننده بین همه دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری است بنیاد نخبگان استان باید افراد نخبه را در دانشگاه‌ها و سطح  استان شناسایی کند.

وی با بیان اینکه بنیاد نخبگان باید افراد نخبه را در دانشگاه‌ها و استان شناسایی کرده و بین آن‌ها و مجموعه پارک علم و فناوری ایجاد ارتباط می‌کند تأکید کرد: نخبگان می‌توانند با حمایت مراکز دانشگاهی و پارک علم و فناوری ایده‌های خود را به محصول و سپس تولید انبوه تبدیل کنند.

وی در پایان گفت: باید ایده‌های نخبگان را در عرصه عمل پیاده‌سازی کنیم تا بتوان آن را به تولید انبوه و سپس صادرات برسانیم.

در ادامه جلسه دکتر موسی اعظمی رئیس بنیاد نخبگان استان همدان با بیان گزارش مشروحی از برنامه های بنیاد نخبگان و وضعیت موجود و مشکلات پیش رو پرداختند و بیان داشتند: شناسایی، هدایت، توانمندسازی، جذب و بکار گیری، اثر گذاری، تکریم و الگو سازی مراحل جذب نخبگان است.

وی افزود: برنامه‌های امسال بنیاد نخبگان استان در ۱۰ محور از جمله شناسایی و پشتیبانی از اختراعات و مخترعان برگزیده و دانشجویان مستعد و ارائه تسهیلات برای ایجاد کسب وکار‌های دانش بنیان تدوین شده است.

در پایان آقای قاسمی فرزاد استاندار همدان با حضور در  پروژه در دست احداث ساختمان بنیاد نخبگان استان همدان ضمن بازدید از روند اجرایی پروژه، دستورات و قول مساعدت در جهت تسریع در اجرای عملیات باقیمانده ساختمان به منظور بهره برداری ارائه نمودند.

 

گزارش تصویری

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 159683
کلمات کلیدی
مدیر همدان
خبرنگار

مدیر همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید