سامانه مدیریت امور نخبگان

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بازدید مرکز تحقیقات مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

گزارش بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان تعدادی از مخترعین و مستعدین بنیاد نخبگان استان همدان در روزچهارشنبه مورخ 96/6/29 از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان بازدید نمودند.

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان بنابر مصوبه هیئت امنای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ابتدای سال 1394 از ادغام دو مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان و نیز مرکز آموزش جهاد کشاورزی استان همدان(شهید مدنی) شکل گرفت. هسته اوليه مركز تحقيقات كشاورزي را باید در اقدام مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه بذر و نهال در ايجاد نمايندگي اصلاح بذر در همدان دانست که در سال 1342 انجام گرفت. با این حال فعالیت رسمی مرکز تحقیقات کشاورزی همدان در سال 1349 در قالب طرح جامع تحقیقات کشاورزی با ادغام اداره اصلاح بذر و نهال، اداره خاکشناسی و حاصلخیزی خاک و بنگاه توسعه چغندر قند آغاز کرد. بر مبنای این طرح، فعالیت‌های تحقیقاتی مرکز با سازمان‌دهی سه بخش تحقیقاتی «اصلاح و تهیه نهال و بذر»، «تحقیقات خاک و آب» و بخش تحقیقات «اصلاح و تهیه بذر چغندر قند» شکل گرفت.

در این بازدید که با هدف هدایت نخبگان و استعدادهای برتر با استفاده از توانمندیهای بخش های دولتی و غبر دولتی به منظور ترویج روحیۀ کار آفرینی و ایجاد اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی و ارائۀ نظرات و پیشنهادات سازنده به صاحبان صنایع به منظور رفع اشکالات احتمالی انجام گرفت.  مخترعین و مستعدین ضمن آشنایی با توانمندی های این مرکز، از واحدهای مختلف از جمله واحد فنی و مهندسی و ماشین های کشاورزی، واحد دستاوردهای مرکز تحقیقات در بخش زراعت، واحد تحقیقات منابع طبیعی در زمینه های مختلف کشاورزی از جمله مرتع، جنگل و گیاه پزشکی، مزرعۀ چغندر قند همچنین از کتابخانۀ بی نظیر این مرکز به عنوان معتبرترین منبع در غرب کشور در  زمینۀ کشاورزی بازدید نمودند.