اولین همایش ملی ابریشم ایران

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برگزاری مراسم افطاری نخبگان و مستعدین برتر استان همدان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان ضیافت ویژۀ افطاری بنیاد نخبگان استان همدان در روز شنبه مورخ 20/3/ 96 با حضور 140 تن از نخبگان، مستعدین، مشمولین جوایز و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، روسای دانشگاه ها و مسئولین مراکز مختلف علمی و فرهنگی استان و نمایندۀ محترم ولی فقیه در استان و امام جمعۀ همدان در تالار پذیرایی مجلل رویال برگزار گردید.

در این مراسم فرهنگی و معنوی ابتدا جناب آقای ساعد از برگزیدگان موفق قرآنی استان همدان دقایقی را به تلاوت و تفسیر آیاتی از کلام الله مجید پرداخت.

سپس آیت الله غیاث الدین محمدی نمایندۀ محترم ولی فقیه در استان و امام جمعۀ همدان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و ابراز خرسندی از حضور در جمع نخبگان استان همدان اظهار داشت باید از خداوند منان سپاسگذار باشیم که که یکبار دیگر توفیق درک ماه مبارک رمضان و بهره مندی از فیوضات این ماه عظیم الهی را به ما عنایت فرمودند.

وی با بیان این مطلب که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تزکیه نفس و خودسازی است اظهار داشت که ماه مبارک رمضان بهار قرآن است باید بیش از پیش از این هدیۀ بزرگ الهی استفاده کرد و از برکات آن بهره برد.

همچنین روزه را یک عبادت بی بدیل و بی جایگزین در مسیر با تقوا شدن و تعالی روح انسان بر اساس روایات دینی دانست و افزود: همه ما به ضیافت الهی دعوت شده ایم و این ماه بهترین فرصت برای گسترش معارف و ارزش های الهی در همه مناطق شهری و روستایی است

وی ادامه داد افراد موظف هستند در برابر هر آنچه از خداوند گرفته اند زکات پرداخت کنند ودر دین مترقی اسلام زکات مال، زکات عقل، زکات علم، زکات آبرو، زکات قدرت و زکات جمال مطرح شده است.

ایشان بیان کردند : آسیب امروز جامعۀ ما این است که هر فردی همه چیز را برای خودش می خواهد در حالی که نخبه که گره های کور جامعه را باز کند

در پایان ایشان ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تمرین تقوا و استفاده از فضیلت های این ماه دانسته و با اشاره به این حدیث از امام صادق علیه السلام ( صدقه درهم افضل من صیام یوم : یک در هم صدقه از یک روز روزۀ مستحبی برتر و والاتر است) بیان داشتند، باید مومنان در این ماه در انفاق کردن،کمک به فقرا و نیازمندان، دوری از گناهان، تلاوت قرآن، انجام واجبات و توبه کردن از گناهان از یکدیگر پیشی بگیرند.