اولین همایش ملی ابریشم ایران

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
کارگاه آموزشی کار آفرینی « خلق مدل کسب و کار» مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان همدان نخستین کارگاه آموزشی کار آفرینی « خلق مدل کسب و کار» بنیاد نخبگان استان همدان با مشارکت گروه کار آفرینی هم کوک و دانشگاه فنی و حرفه ای  استان همدان و با هدف تقویت مهارت ایده پردازی، تصمیم گیری، خلق کسب وکار و شناسایی فرصت های کسب و کار به مدت 3 ساعت در روز سه شنبه مورخ 95/11/26 از ساعت 9 إلی 13 با حضور جمعی از مستعدین و دانشجویان علاقمند و با حضور جناب آقای « محمد جواد وثاق» مدرس و مدیر گروه کار آفرینی هم کوک در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار گردید.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای هدف از برگزاری این کارگاه ها را کسب مهارت در ایده دپردازی  و اجرای آن در جهت ایجاد کسب و کار و ایجاد زمینۀ اشتغال برای خود و دیگران عنوان کردند.  خانم دکتر ملونی ابراز امیدواری نمودند برگزاری این کارگاه ها موجب ایجاد انگیزه در دانشجویان شده و زمینۀ لازم برای شکوفایی خلاقیت های علاقمندان در حوزه های مختلف را فراهم آورد و باعث هدایت آنان به سمت کار آفرینی و  تبدیل ایده هایشان به کسب و کارهای پر رونق شود.

در ادامه آقای وثاق ضمن آشنا کردن دانشجویان با مفاهیم کسب وکار، نحوه ایده پردازی وکار آفرینی، تولید ثروت از راه اندازی کسب وکار های نوآورانه را از مهم ترین عوامل پیشرفت و توسعه کشور دانستند. ایشان ایده پردازی تا اجرا و تبدیل آن به یک کسب وکار موفق را در گرو شناخت کمبودها و نیازهای پیرامون زندگی افراد دانسته و در بخشی از سخنانشان به انتقال دانش و تجربیات خود پرداختند و ساده ترین راه برای شناسایی فرصت ها، نیازها و ارائه ایده ها را داشتن خلاقیت و ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات دانستند.

ایشان تاکید کردند: وجود فضای خلاق اجتماعی  و عمومی، نا محدود بودن زمان و چارچوب، ایجاد نظام حمایت و بهره برداری از نو آوری ها، تحلیل ایده های کسب وکار و انتخاب ایده مناسب مطابق با فرصت های به وجود آمده، شناخت مشتریان واقعی و اعتبار سنجی، تمرین های گروهی برای خلق ایده و استفاده از سیالیّت ذهن و توجه به محیط اطراف، وجود شبکه ارتباطی، پیاده سازی خلاقیّت و اجرای آن با انگیزه بالا و مثبت اندیشی از مهمترین ویژگیهای کارآفرینان موفق است. وی انتخاب ایده های مناسب و رعایت اخلاق حرفه ای، داشتن اهداف مشخص، معاشرت با افراد خبره و با تجربه، شناخت نقاط قوت و ضعف فرصت ها و تهدیدها،  عدم وجود موانع خلاقیت، یاد گیری تکنیک های خلاقیت، را از عوامل مهمی دانستند که باعث پایداری و تداوم فعالیت ایده پردازان و کار آفرینان خواهد شد.

در پایان مقرر گردید  دوره های بعدی کارگاه آموزشی کار آفرینی در ماه های آتی نیز ادامه داشته باشد تا شاهد روند رو به رشد کار آفرینی و ایجاد کسب و کار پر رونق در استان باشیم.